FAQ

1. Jakie są akcesoria do mocowania?

Do mocowania żagli przeciwsłonecznych stosujemy różnego rodzaju akcesoria, w zależności od rodzaju plandeki i jej zastosowania. Najczęściej stosujemy:

Napinacze – napinacze z taśmą 25mm pozwalają napiąć powierzchnie przy pomocy małej ilości punktów mocujących. Stosowane najczęściej w naszych żaglach przeciw słonecznych.

Słupy – stalowe słupy ocynkowane ogniowo, o długości 300 cm zakończone otworem mocującym pozwolą w łatwy, stabilny i bezpieczny sposób zamocować żagiel przeciw słoneczny.

Tuleja fundamentowa – wykonana w naszej firmie stalowa ocynkowana ogniowo tuleja fundamentowa pozwala w łatwy i bezpieczny sposób, po zabetonowaniu zamocować słup stalowy do montażu żagli. Tuleja fundamentowa jest wyposażona w zaślepkę, która pozwala zabezpieczyć otwór tulei przed zabrudzeniami w czasie kiedy nie jest w niej zamocowany słup żagla przeciwsłonecznego.

Uchwyt naścienny – Uchwyt naścienny w wersji mini i medium pozwala na na zamocowanie żagla przeciwsłonecznego do ściany lub napięcia linki stalowej w wypadku kotary.

2. Co to jest żagiel przeciwsłoneczny i do czego służy?

Żagle przeciwsłoneczne prostokątne są alternatywą dla altan ogrodowych lub daszków tarasowych. Charakteryzuje się przede wszystkim nowoczesnym wyglądem. Żagiel służy przede wszystkim do zacienienia miejsc wypoczynku oraz nadania im niepowtarzalnego charakteru.

3. Czy żagle występują w różnych wersjach jakościowych?

Nasza firma oferuje Żagle przeciwsłoneczne w wersji Basic i Standard.

 BasicStandrad
KrawędzieZawinięteTunel + sznurek
Punkty mocująceOczka 16mm wzmocnione materiałem plandekowymPłytki aluminiowe wzmocnione materiałem plandekowym

4. Z jakich materiałów mogę zamówić żagiel przeciwsłoneczny?

Żagle przeciwsłoneczne oferujemy z dwóch rodzajów materiałów z Poliestru i Tentmesh.

 PoliesterTentmesh
Typ materiałutkaninasiatka
wodoszczelnośćwodoszczelnyNie wodoszczelny
Czyrkulacja powietrzaW ograniczony sposóbPoprawia cyrkulację powietrza
Więcej informacjiWięcej informacji

5. Czym się różni wykończenie rogów oczkami od wykończenia rogów płytkami aluminiowymi?

Poprzez mniejszą ingerencję w powierzchnię materiału, założenia płytki aluminiowej z dwóch stron i skręcenie płytek śrubami, wykończenie rogów płytkami aluminiowymi jest dużo trwalszym rozwiązaniem wykończenia żagle, w przeciwieństwie do oczka.

6. Jakie zalety ma sznurek zawinięty w krawędzi żagla przeciwsłonecznego?

Sznurek zawinięty w krawędź żagla przeciwsłonecznego pozwala napiąć powierzchnię żagla, tak żeby zmniejszyć ruchy żagla spowodowane powiewami powietrza.

7. Po co są pliki PDF do ściągnięcia?

W plikach PDF które znajdują się przy produktach znajdują się informacje dotyczące sposobu dokonania pomiarów i sposobu montażu żagli przeciwsłonecznych oraz informacje na temat materiałów z których nasze produkty są wykonane.

8. W jaki spsób pomierzę Zagiel przeciwsłoneczny?

Przy pomiarze na potrzeby  żagla przeciwsłonecznego najważniejsze jest zmierzenie wymiarów od punktu mocującego do punktu mocującego. Od zmierzonych wymiarów należy odjąć odstęp potrzebny do napinacza oraz uwzględnić rozciąganie się materiału. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru żagla przeciwsłonecznego. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twoją indywidualną kotarę i wysłać ją do nas.

Instrukcja pomiaru żagla prostokątnego
Instrukcja pomiaru żagla trójkątnego
Instrukcja pomiaru żagla trapezowego

9. Jak zamontować żagiel przeciwsłoneczny?

Żagiel można zamontować w prosty sposób za pomocą akcesoriów montażowych które można znaleźć w naszym sklepie internetowym oraz przy okazji konfiguracji żagla przeciw słonecznego. Dokładną instrukcję montażu można pobrać poniżej. W instrukcji znajduje się także lista narzędzi potrzebnych do montażu żagla przeciwsłonecznego.

Instrukcja montażu żagla przeciwsłonecznego

10. Z jakich materiałów zrobione są plandeki, pokrowce, żagle przeciwsłoneczne, plandeki altankowe i kotary plandekowe?

Plandeki i pokrowce wykonywane są  standardowy z czterech różnej klasy materiałów PVC, który klient sobie wybiera na początku konfiguracji produktu są nimi:

Wszystkie materiały są produkcji Europejskich renomowanych firm typu. Mehler, Sioen czy Serge Ferrari

Żagiel przeciwsłoneczne produkowane są z dwóch materiałów:

Wszystkie informacje dotyczące materiałów dokładniej podane są również przy opisach produktów.